• Léto - podkategorie
  • Zima - podkategorie
  • Zábava - podkategorie
Úvod > Aktivity > Tipy na výlety autem

Tipy na výlety autem ve Špindlerově Mlýně

Vrchlabí

Vzdálenost od Špindlerova Mlýna je cca 15 km.

Krkonošskou keramiku, krajky a jiné ručně vyráběné řemeslné výrobky si můžete nakoupit na malebném náměstí. Po cestě ze Špindlerova Mlýna do Vrchlabí můžete navštívit soukromý pivovárek. Vrchlabí nabízí mnoho turistických i cykloturistických příležitostí a také řadu zajímavých historických památek. Za zmínku určitě stojí renesanční zámek z 16. století, měšťanské štítové domy s podloubím, či augustiniánský klášter z počátku 18. století. V klášteře a ve třech historických domcích na náměstí Míru se dnes nachází expozice Krkonošského muzea s mnoha historickými a přírodovědnými sbírkami. Vrchlabí je také ideální místo pro nákup v supermarketu (Lidl, Billa a Penny) před příjezdem do Špindlerova Mlýna.

Praha

Vzdálenost od Špindlerova Mlýna je asi 150 km (z toho cca 100 km po dálnici nebo rychlostní komunikaci).  Praha, křižovatka evropské kultury, je světoznámou památkovou rezervací chráněnou UNESCO. Všechny významné památky jako např. Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí si lze prohlédnout za cca 4 hodiny a pak se vrátit zpět do hor.

ZOO Dvůr Králové

ZOO ve Dvoře Králové je vzdálena od Špindlerova Mlýna cca 30 km. Tato ZOO je největším chovatelem afrických zvířat v Evropě a patří mezi nejkrásnější v Evropě i ve světě. Jako jediná v Česku nabízí od května do konce září denní i večerní africké safari, v němž návštěvníci projíždějí ve speciálně upravených safaribusech nebo ve svých vlastních autech mezi volně vypuštěnými zvířaty.

Prachovské skály

Jedná se o pískovcové skalní město v chráněné krajinné oblasti Český ráj. Prachovské skály se nacházejí jen několik kilometrů severozápadně od města Jičín a zhruba 50 km od Špindlerova Mlýna. Prachovské skály můžete projít buď malým okruhem v délce 1,5 km (cca 45 minut klidné chůze) nebo velkým okruhem o délce 5 km (cca 2 hodiny klidné chůze).

Kost

Jeden z nejzachovalejších hradů s věží kosodélníkového půdorysu, vznikl ve 14. stol. K vidění je renesanční kuchyně, historické zbraně, romantické údolí Plakánek či 300 let stará Semtínská lípa.

Státní zámek Kuks

Bývalý lázeňský komplex z počátku 18. století založený hrabětem F. A. Šporkem se nachází asi 55 km od Špindlerova Mlýna. Do dnešních dnů se dochoval špitál s původní lékárnou (druhá nejstarší v Evropě) a kostel s hrobkou šlechtické rodiny Šporků. Unikátní jsou dvě řady barokních soch od Matyáše Brauna ‒ alegorické sochy Ctnosti a Neřesti. Od roku 2009 prochází areál Kuksu rozsáhlou rekonstrukcí.

  • Poniklá (25 km) je malebná horská vesnička, kterou proslavila nejen ponikelská bába kořenářka z krkonošských pohádek, ale také kouzelné ručně vyráběné vánoční ozdoby ze skleněných perliček. www.rautis.cz
  • Janské Lázně (30 km) lázně s minerálními a termálními prameny, lázeňská kolonáda, kabinková lanová dráha na Černou horu (1299 mm)
  • Bozkovské jeskyně (45 km) jediné dolomitové jeskyně v Čechách, zpestřením návštěvního okruhu jsou podzemní jezírka s průzračnou modrozelenou vodou.
  • Kozákov (50 km) rozhledna, oblast naleziště drahých kamenů

Trutnov

Průmyslové i historické město asi 50 km od Špindlerova Mlýna. Mezi nejvýznamnější památky patří Krakonošovo náměstí s novogotickou radnicí, Krakonošovou kašnou, měšťanskými domy s loubím a sloupem Nejsvětější trojice. Dominantou města je barokní kostel Narození Panny Marie.

Bedřichov 2
Špindlerův Mlýn

+420 602 628 045
info@valon.cz

© 2024 Pension Minerva. Vytvořilo ANAWE